Anebo vám to naznačuje a vy to nevnímáte či vám to dokonce už řekl narovinu, ale vy tomu nevěříte. Ať je to jakkoliv, pokud nebudete zápach z úst zavčas řešit, můžete o partnera přijít!

Kvalita dechu je klíčová nejen při navazování nových známostí, ale take při udržování těch dlouhodobých. Když jste randili, tak jste pečovali o svůj zevnějšek a dávali jste si záležet, abyste protějšku voněli. Takový přístup je potřeba zachovat i po svatbě.

40 % lidí nechce žít s partnerem,
který trpí zápachem z úst

Někdo trpí zápachem z úst často, někdo jen občas, nicméně oba případy můžou mít negativní až devastující vliv na partnerský vztah. Z ankety serveru Novinky.cz, které se zúčastnilo 3 668 osob, vyplynulo, že pro 40 % z nich je hygiena nadevše a partnera se zápachem z úst ve svém životě nechce!

Graf, jak by se lidé vyrovnali s tím, kdyby partnerovi začalo zapáchat z úst

Pokud vás postihne zápach z úst, ve většině případů tento svůj problém vůbec nezaznamenáte. Je totiž fyziologicky téměř nemožné vlastní vydechovaný vzduch vnímat. Mozek potlačuje vnímání zápachu vytvářeného vlastním tělem. Netýká se to pouze zápachu z úst, ale například i potu.

Dech je proto třeba kontrolovat stejně jako pach potu (jak ho kontrolovat, zjistíte v mém e-booku). Vůbec nejhorší situace nastává tehdy, pokud o svém špatném dechu víte, ale nic s tím neděláte!

6 následků neřešeného zápachu z úst v partnerském vztahu

Říká se, že láska je slepá, ale není zápachu odolná! Nezáleží na tom, jak atraktivní jste nebo jak vás partner miluje, pokud není váš dech v pořádku, počítejte s tím, že to partner nebude schopen dlouhodobě přehlížet bez následků. Které to jsou?

1. Ztráta atraktivity

Atraktivita nefunguje na povel. Je ovlivňována jak vizuálně (zrakem), tak tělesným pachem (čichem). Ani ten nejpřitažlivější člověk na světě, kterému páchne z úst, má mastné vlasy a tři dny se nemyl, nebude pro opačné pohlaví atraktivní.

2. Konec líbání

Je potřeba si přiznat, že pokud máte nevábný dech, tak už jen pouhé mluvení s partnerem pro něj bude problém. Natož líbání. Bez líbání se postupně ze vztahu vytratí důležitý projev lásky i prvek vzrušení, protože líbání je součástí předehry a sexu.

3. Konec intimit

Zápach z úst je vůbec největším zabijákem sexu, v závěsu pak nevábný tělesný pach. Nemůžete tedy očekávat, že se k vám bude partner chovat s chtíčem, pokud mu nevoníte a váš pach ho odpuzuje. Partner se přestane chtít objímat a být ve vaší blízkosti. Postupně se začne vyhýbat i všem intimitám a sexu.

4. Odcizení

Znechucení partnera z vašeho špatného dechu se podvědomě přenese na vás jako celek. Nebude vám schopen adekvátně vyjadřovat náklonnost a lásku. Zvolna v něm začne narůstat odpor k vám a bude se prohlubovat odcizení.

5. Častější hádky

Pokud partner bude vůči vám cítit averzi, budou se i častěji objevovat hádky kvůli maličkostem, které s tímto problémem ani nesouvisí.

6. Omezení společenských aktivit

Partner se za vás bude stydět a tak s vámi nebude chtít ani chodit mezi lidi.

Jak situaci řešit, abyste si vztah zachránili

Zápach z úst ve vztahu má podobný efekt jako časovaná bomba. Je jen otázkou času, kdy vybouchne. Nenechte situaci zajít tak daleko!

Všímejte si signálů, které partner vysílá

Nakousnout téma zápachu z úst není lehký úkol. Partner toto téma bude ve většině případů oddalovat s nadějí, že se to nějak vyřeší samo. A to až do bodu, kdy už to pro něj nebude nadále únosné a už to nebude schopný tolerovat. Můžou to být měsíce, ale i roky! Po tuto dobu vám to buď nemusí dávat najevo vůbec anebo se bude pokoušet o náznaky. Tyto náznaky či signály nepřehlížejte.

Věřte tomu, co vám partner o vašem dechu říká

Nezlehčujte situaci, když už se partner konečně rozhodne vám říct o vašem problému narovinu. Většinou už je to opravdu ve stádiu, kdy je váš dech neúnosný. Uvědomte si, že partner je jeden z mála lidí, kterému byste měli důvěřovat. Není opodstatněné ho podezírat, že si vymýšlí nebo že je jen „příliš citlivý“.

Sama jsem byla v podobné situaci a svému partnerovi moc nevěřila. Nakonec se však ukázalo, že měl pravdu, a pro mě začala poměrně dlouhá cesta plná pokusů a omylů. Můj vztah to tehdy nakonec nenarušilo hlavně proto, že jsem dlouho neotálela a snažila se zápach z úst řešit.

Nastudujte si problematiku zápachu z úst

Začněte se o problematiku zápachu z úst zajímat. Zjistěte si veškeré informace a pak teprve dělejte závěry. Jakmile načerpáte informace, s velkou pravděpodobností to změní i váš pohled na celou situaci.

Najděte řešení

Zápach z úst nemusí být jen projevem zanedbané ústní hygieny, ale i signál závažného zdravotního problému. Abyste našli řešení, musíte však nejdříve najít příčinu. Čerpat můžete z e-booku Jak na zápach z úst krok za krokem plného teoretických i praktických informací a rad.

Jakmile zápach z úst začnete řešit, zlepší se i situace ve vašem vztahu.

Podělte se o své zkušenosti

Zaznamenali jste ve svém vztahu nějaké náznaky partnera, které by mohly signalizovat váš zápach z úst nebo vám to dokonce řekl narovinu? Jak jste se zachovali? Ignorujete to nebo řešíte a jak? Podělte se o své zkušenosti do komentářů.